Nieustannie czujesz się opuchnięta, przemęczona, a w ciągu jednego dnia twoja waga podnosi się nawet 2-3 kilogramy?

Dodatkowo dochodzą problemy z opuchniętymi nogami i wzdętym brzuchem? Powodem najczęściej jest ?zbyt duża ilość nagromadzonej wody. Zobacz, co możesz zmienić, żeby oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się nadmiaru wody.

Gdzie szukać przyczyny?

Największym mitem wśród osób zmagających się z nadmiernym magazynowaniem wody jest stwierdzenie, że mniejsza ilość płynów ułatwi pozbyć się niekomfortowego uczucia ciężkości. Paradoksalnie, jest kompletnie odwrotnie. To brak odpowiedniego nawodnienia tworzy główny powód zatrzymywania wody, bo wówczas organizm come ingrandire il pene preferuje ją zmagazynować w tkance podskórnej zamiast wydalić. Ciało człowieka składa się w większości z wody. U dorosłej kobiet wskaźnik ten wynosi około 60%, a u mężczyzn 65%. Bilans przyjmowanych i traconych płynów po całym dniu powinien wynosić 0, tzn., że należy wypić dokładnie tyle samo wody ile jej tracimy. Gdy przyjmujemy mniej niż 1 litr dziennie, organizm rozpoczyna robić zapasy. Nadmiar wody może być spowodowany także stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, nadchodzącą miesiączką lub siedzący tryb życia.

Twoje napoje

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu to regularna praca, która dodatkowo procentuje. Oprócz pozbycia się nadprogramowych centymetrów, właściwe nawodnienie ciała dodaje energii i zwiększa koncentrację. Należy brać płyny, które przyspieszają diurezę, czyli wydalanie moczu, np. woda niegazowana z cytryną, która pomoże przyspieszyć wydalić nadmiar soli odpowiedzialny za tworzenie się obrzęków i opuchnięć. Pomocne będą także owoce cytrusowe, arbuzy i seler. Działają nie tylko moczopędnie, ale świetnie polepszają trawienie i wspomagają metabolizm. Inną pene grosso metodą na pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu są zioła, np. w postaci herbat bez cukru lub suplementów diety. Kapsułki, które zostały stworzone na bazie cenionych mieszanek ziołowych, m. in. ziela pokrzywy, mniszka lekarskiego, skrzypu polnego, yerba mate oraz karczocha zwyczajnego, pomogą w naturalny sposób usunąć niepotrzebne produkty przemiany materii i pozytywnie wpłyną na pobudzenie procesów metabolicznych.

Zakazana lista

Osoby mające problem z zatrzymywaniem wody powinny unikać alkoholu i ograniczyć solenie potraw. Napoje procentowe odwadniają organizm i pozbawiają go składników odżywczych, a nadmiar sodu, czyli ważnego pierwiastka znajdującego się w soli, powoduje zaburzenia gospodarki wodnej. Korzystniej zamienić słone przekąski na świeże lub suszone owoce, a alkohol na świeżo wyciskane soki lub naturalne napoje izotoniczne.