Produkty kolagenowe biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Używają je gwiazdy, polecają specjaliści.

W sklepach znajdziemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki z kolagenem. Lecz badania ukazują, że nie wszystkie preparaty charakteryzują się jednakową skutecznością. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

Kolagen a budowa skóry
Skora nasza w 75% zbudowana jest z białka o nazwie kolagen, który odpowiada za jej elastyczność. Lecz po 25 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Co roku ilość jego w naszej skórze spada o ok. 1.5%.

Za jego spadek odpowiadają też inne czynniki, m.in. zbyt intensywne opalanie. Niedobór ten powinien zostać uzupełniony przez fibroblasty, nasze osobiste fabryki kolagenu będące w tkance łącznej. Jednak one również zaczyna z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra się starzeje i traci jędrność. Jako iż w praktyce niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w posiłkach, warto sięgnąć po suplementy diety zawierające kolagen.

Rodzaje kolagenu
Preparaty kolagenowe dostępne na rynku mogą posiadać jeden z trzech rodzajów kolagenu: kolagen rybi, bydlęcy oraz wieprzowy. Dwa ostatnie typy są najczęściej stosowane przez producentów, ponieważ są tanie i łatwo dostępne. Lecz nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.
Badania wykazały, iż najlepszy kolagen jest wytwarzany z łusek ryb. Jest to związane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Dlatego jest tak dobrze przyswajanym i w błyskawicznym tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialny za produkcję kolagenu.

Polecamy >> kolagen rybi

Kolagen rybi i jego wpływ na skórę
Choć poprawia on kondycje włosów oraz paznokci i doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemu ze stawami, często mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość czy białko młodości to inne jego nazwy.

kolagen rybi w proszku witamina c

Kolagen rybi w proszku witamina C

Oto jak działa:
– wygładza skórę oraz sprawia, że wygląda młodziej;
– pomaga skórze zachować odpowiedni stopień nawilżenia;
– zapobiega powstawaniu zmarszczek;
– zwiększa elastyczność skóry.
Pamiętaj jednak, że niezależnie od formy i przeznaczenia suplementu, tylko taki suplement, który zawiera kolagen rybi może spełnić obietnice producenta!